Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

 • Czy depilacja woskiem boli?

  Tak. Nie jest to zabieg zbyt przyjemny. Natężenie bólu zależy od wrażliwości danej osoby na ból, od wrażliwości skóry, od długości i gęstości włosków, od miejsca depilowanego (najbardziej boli depilacja bikini, pach i wąsika) od umiejętności kosmetyczki przeprowadzającej zabieg.

 • Jaki jest efekt depilacji woskiem i jak długo się utrzymuje?

  Skóra po depilacji (gdy już odpocznie i znikną podrażnienia) jest gładka, miękka, miła w dotyku .Efekt utrzymuje się ok. 3 - 4 tygodni) w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Zwykle po ok.3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne, a po 4 tygodniach trzeba zabieg powtórzyć, u niektórych osób efekt utrzymuje się dłużej (ale to u osób o słabych, jasnych włoskach).

 • Wrastanie włosków - jak sobie z tym radzić?

  Niektóre osoby mają tendencję do wrastania włosów, włos wrasta w naskórek, może to spowodować stan zapalny, często dochodzi do otorbielenia się włosa – wygląda to nieestetycznie, stany zapalne powodują powstawanie przebarwień a nawet blizenek. Wrastanie włosów najczęściej zdarza się po goleniu włosów, po depilacji woskiem włoski rzadko wrastają. Aby zapobiegać wrastaniu włosów trzeba regularnie złuszczać naskórek - po depilacji warto regularnie wykonywać peeling, masaż szorstką myjką (w kierunku „pod włos”), trzeba stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę

 • Depilacja laserowa - przygotowanie do zabiegu

  Na minimum dwa tygodnie przed wizytą należy zaprzestać depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą. Dzień wcześniej należy zgolić włoski maszynką jednorazową w miejscu, które będzie poddawane zabiegowi (pozostawiając mały fragment włosów do wglądu). Skóra powinna być oczyszczona (bez kremów, balsamów, antyperspirantów).