Depilacja woskiem

Jest to jedna z najbardziej popularnych metod depilacji owłosienia. Stosowanie ciepłego wosku jest wyjątkowo skuteczne. Temperatura topnienia wosku to około 37 - 38ºC. Nie jest on więc aż tak gorący lecz ciepły. Nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami (wymaga to odpowiedniej techniki i uwagi, ale prawidłowo przeprowadzona depilacja nie powinna pogorszyć stanu naczynek - przy mocno rozszerzonych naczyńkach lub żylakach z takiej depilacji trzeba zrezygnować).

Wyrywa dużą część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. zależnie od naszego organizmu wosk rozprowadzamy cienką warstwą na skórze w kierunku wzrostu owłosienia. Przykładamy do niego fizelinę i odrywamy w stronę przeciwną od nakładania. Największym minusem wosku jest ból podczas odrywania przyklejonego plastra. Jednak po kilku depilacjach owłosienie jest słabsze i jego usuwanie nie przynosi nam tyle cierpienia.

Po depilacji na podrażnioną, troszkę zaczerwienioną skórę kosmetyczka nakłada kosmetyki kojące. Jeśli na skórze pozostały resztki wosku to jest on zmywany olejkiem po depilacji lub innym zmywaczem przeznaczonym do tego celu. Następnie nakładany jest preparat podepilacyjny - łagodzący, chłodzący.

Za pomocą wosku można depilować wszystkie części ciała. Najczęściej depilowane miejsca to: nogi, bikini, wąsiki, brwi, ręce. Kobiety, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem twarzy poddają się depilacji baczków, policzków, brody a nawet szyi. Depilacji poddają się także mężczyźni - przeważnie panowie proszą o depilację pleców, klatki piersiowej, szyi czasami o lekkie podregulowanie brwi, zdarzają się panowie, którzy mają mocno owłosione dłonie i dzięki depilacji woskiem mogą pozbyć się problemu.