Plazma

Działanie plazmy polega na występowaniu łuku elektrycznego. Czego efektem jest bardzo wysoka temperatura miejscu zabiegowym, której działaniem jest sublimacja czyli „odparowaniem” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez  urządzenie jest plazma  – rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz. Plazma działa punktowo, dokładnie w miejscu poddawanemu zabiegowi. Wszystko zachodzi bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki oraz bez naruszania głębszych warstw skóry.

Plazma jest materią przypominającą gaz, z elektrycznie naładowanymi cząsteczkami (elektronami, jonami), mimo to sama jest elektrycznie obojętna w skali makroskopowej. Przy ogromnym natężeniu prądu, plazma tworzy światło, a w raz z nim wytwarzana jest wysoka temperatura. Dzieję się tak w wyniku zderzania naładowanych cząstek, co powoduje wymianę energii między nimi.

Przebieg zabiegu:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura trwa około godziny. Skóra po zabiegu przez około 3 dni jest obrzęknięta, natomiast mikro „strupki” utrzymują się koło tygodnia.W trakcie leczenia opadających powiek zalecane jest wykonanie do 3 zabiegów w comiesięcznych odstępach. Uzależnione to jest przede wszystkim od poziomu skomplikowania zmiany skórnej lub defektu.

Zalety zabiegów plazmowych:

  • Efekt widoczny po 1 zabiegu,
  • zastępuje operacje plastyczne,
  • możliwość wykonywania zabiegów na powiekach,
  • bez krwi, bez nacięć, bez bólu,
  • szybkie gojenie do 7 dni,
  • tańszy niż zabieg chirurgiczny.